Prototypowanie. Dokumentacja projektowa
+38(044) 357 75 50       +48 501 779 896

Prototypowanie. Dokumentacja projektowa

Мехатроника схема

Macie genialną ideę i chcieliście by żeby ona przekształciła się na realny produkt?
Kompania "К.М.К.Systems" weźmie na siebie opracowanie projektowej dokumentacji, opracowanie prototypu produkcji, oprogramowania, drukowanych płytek elektronicznych, elektroniki.

Jeśli macie idei innowacyjnych produktów, i chcecie zrobić prototyp albo serię produktów - prosimy napisać nam.

Które rodzaje opracowania proponujemy:
- Opracowanie płytek elektronicznych, urządzeń, elektroniki i oprogramowania "od zera" - opracowujemy techniczną dokumentację na mocy której realizuje się pracujący prototyp produkcji czy seryjny produkt.
- Reengineering - Stworzenie nowej wersji urządzenia na bazie już istniejącego.
- Reverse engineering - Stworzenie urządzenia na wzór, przy nieobecności czy stracie dokumentacji, która stosuje do tej produkcji.
 
Nasi klienci otrzymują pełny kompleks usług, konieczny dla rozruchu pojmowanego wyrobu do seryjnej produkcji.
1. Opracowanie technicznego zadania.
2. Opracowanie prototypu produkcji.
3. Opracowanie oprogramowania dla mikrokontrolera.
4. Opracowanie oprogramowania aplikacyjnego.
5. Dokumentacja według projektu.
 
1. OPRACOWANIE DOKUMENTACJI TECHNICZNEJ
Dokumentacja techniczna (DT) jest podstawą całego projektu. Jest to dokument, który zawiera dokładny opis jaki produkt jest potrzebny i jakie funkcje i właściwości powinien posiadać, dokładny opis metody działania programu albo urządzenia, algorytmów w nim zastosowanych, rozmieszczenia i sposobu działania poszczególnych komponentów itp.
Pomożemy w napisaniu tego dokumentu. Będziemy konsultowały na przedmiot czy odpowiada oświadczona funkcjonalność technicznym możliwościom.
 
2. PROJEKTOWANIE I WYKONANIE PROTOTYPÓW URZĄDZEŃ
Żeby sprawdzić możliwość realizacji idei czy dla demonstracji zleceniodawcy bardzo często należy zrobić badawczy wzorzec produkcji - prototyp.
Kompania К.М.К.Systems opracuje dla was prototyp produkcji, przeprowadzi jego testowanie i przygotuje dokumentację projektową.
Prototyp — w wyglądzie i funkcjonalnie podobny do ostatniego urządzenia ale jest zgrubnej realizacją przyszłego systemu. Podczas prototypowania jest widoczny bardziej szczegółowy obraz urządzenia systemu.
Prototypowanie jest ważnym etapem rozwoju. Po etapie prototypowania koniecznie następują etapy przeglądu architektury systemu, projektowania, implementacji i testowania produktu końcowego.
Prototypowanie niekoniecznie odbywa się w ramach tych samych technologii co i opracowywany system. Zazwyczaj prototyp staje się aplikacją do technicznego zadania.

Cechy, które powinien posiadać skuteczny prototyp:
- Etap stworzenia prototypu nie powinien być przewlekły.
- Skuteczne prototypy są jednorazowego użytku. Są one przeznaczone do tego aby przekazać ideę do zainteresowanej osoby. Po tym, jak pomysł powiedziano, prototyp może być odrzucony.
- Skuteczne prototypy są skupiającymi się, oznacza to, że należy zwracać uwagę na skomplikowane części przy tworzeniu prototypów.
- Należy zwracać uwagę na elementy interakcji, które przyniosą korzyść produktu
Koszt opracowania prototypu zależy od złożoności projektu i wymagań, które do niego wystawiają się. Tak jak większość urządzeń są przykładowe, ale mają unikalne oprogramowanie, to programowanie w dużej mierze określa koszt prac.
Najszybszy wariant - wyrób laboratoryjnego wzorca na zapleczu istniejących środków nastawienia i płytek prototypowych, kiedy wystarczy uzyskać niezbędne funkcje, na przykład, dla sprawdzenia idei.
 
3. OPRACOWANIE OPROGRAMOWANIA DLA MIKROKONTROLERA.
Żadne nowoczesne urządzenie elektroniczne teraz nie obywa się bez mikrokontrolerów. Nowoczesne inteligentne urządzenia również po prostu nie będą działać bez wbudowanego oprogramowania. Popularne platformy Arduino, STM32, Rassbery Pi - zawierają różne schildy, do szybkiego montażu i debugowania prototypów.
Popularny moduł GSM SIM900, który pozwala zorganizować pracę jak przez SMS i GPRS-internet.
 
4. OPRACOWANIE OPROGRAMOWANIA APLIKACYJNEGO
Oprogramowanie bardzo często jest integralną częścią projektów. Zdalne sterowanie urządzeniami, tworzenie sprawozdań, wykresów i alarmów. Możliwość zdalnej aktualizacji całego kompleksu urządzeń itp.
Firma K. M. K. Systems oferuje opracowanie pod WEB, Android, Windows, Linux.
 
5. DOKUMENTACJA
Po opracowaniu dajemy Państwu pakiet dokumentów:
1. Dokumentację projektową.
2. Szczegółowy opis wszystkich elementów systemu i oprogramowania.
3. Zestaw schematów i dokumentacji projektowej dla replikacji urządzeń.

Jeśli interesuje cię nasza oferta, masz pomysł stworzenia własnego produktu – skontaktuj się z nami.