Zrobotyzowany kompleks dla zestawu panneau z mozaiki
+38(044) 357 75 50       +48 501 779 896

Zrobotyzowany kompleks dla zestawu panneau z mozaiki

 

Download presentation

Kompleks składa się z 3 głównych węzłów

1. Maszyna-robot dla zestawu panneau.

2. Bunkier, który orientuje mozaikę.

3. Automatyzowana strefa przechowywania wydawanych materiałów.

Maszyna dla zestawu panneau ładuje się kasetami z segmentami mozaiki, każda kaseta zawiera segmenty pewnego koloru, bazowy model podtrzymuje do 250 różnych kolorów i odcieni. Bunkier dla orientacji - specjalne urządzenie, które pozwala automatycznie ładować kasety segmentami mozaiki potrzebnego koloru. W bunkier segmenty zasypują się rozsypiskem. Strefa przechowywania - komputeryzowane półki dla przedtem ładują/pustych kaset i segmentów mozaiki. Cały kompleks jest zjednoczony do ogólnej informacyjnej sieci, która pozwala analizować procesy i dawać wskazania obsłudze na wykonanie operacji. Dla obsługi systemu nie trzeba wysoki poziom kwalifikacji personelu. Dla pracy z maszyną jest potrzebny ogółem jeden operator. Ważnym elementem systemu, zgłasza się kaseta dla segmentów, która jest wyposażona unikalnym identyfikatorem, co pozwala kontrolować proces zestawu, tankowania i przechowywania kaset.

TECHNOLOGICZNY CYKL

0. Przed zestawem nowego panneau, maszyna analizuje kasety, a z nimi i kolory mozaiki które do jej są ustalone, wskazuje barwnym wskaźnikiem na puste kasety które trzeba zamienić.

1. Operator załadowuje pustą kasetę do bunkra dla orientacji mozaiki. System analizuje kolor kodu dla kasety, wskazuje świetlnym wskaźnikiem potrzebną półkę, skąd należy wziąć zapas mozaik i zasypiać do bunkra (analog technologii Pick - by - Light)

2.  Po tankowaniu kasety, system wskazuje świetlnym wskaźnikiem potrzebny ośrodek w maszynie dla jej ustawienia.

3. W formy "Mapniki" maszyna nabiera fragment mozaiki. Z grupy pustych form składuje grupę wypełnionych.

4. Drukuje czek fragmentu mozaiki w ogólnym schemacie.

5. Kiedy formy będą wypełnione, operator nakleja na ich błonę, co klei się, dla fiksowania mozaiki i składuje formy do szuflady dla przechowywania. (powrót do punktu №1)

CHARAKTERYSTYKI KOMPLEKSU

Szybkość zestawu mozaiki :

przy rozmiarze mozaiki 1 cm х 1 cm : 8000 szt.\м2 - szybkość złoży orientowano 1-1.2 м2 do godziny.

Obsługa 1 osoba.

Wsparcie do 250 kolorów i odcieni mozaiki

Rozmiary mozaiki pod każdy kompleks oddzielnie, od 0.5 cm